TU w Pile
Zapakowaliśmy sześć krzeseł, czyli całą naszą scenografię i ruszyliśmy w drogę. Teatr obwoźny? Brzmi całkiem nieźle. Coraz poważniej zastanawialiśmy się nad zmianą nazwy. Koniec końców – zmierzaliśmy na nasz czwarty przegląd teatralny w tym roku szkolnym.
Tym razem nasza podróż nie trwała długo. Był 17 marzec, cztery dni po powrocie z ,,Marcinka”, a celem naszego wyjazdu był Przegląd Teatrów Szkolnych w Miejskim Domu Kultury ,,Iskra” w Pile. Graliśmy w nieco zmienionym składzie z powodu choroby jednej z aktorek, dlatego przed wejściem na scenę mieliśmy na plecach gęsią skórkę. Jednak, kiedy znaleźliśmy się na deskach teatru, strach momentalnie uleciał, ustępując miejsca onirycznej atmosferze ,,Onego”. Jury, po obejrzeniu siedmiu spektakli konkursowych, postanowiło nagrodzić dwa zespoły główną statuetką. Jedna z nich trafiła do nas! Otrzymaliśmy również wyróżnienie za grę zespołową i dla opiekuna grupy Artura Geremka. A na naszych twarzach malowały się uśmiechy od ucha do ucha.
Kiedy kolejna ,,trasa”? Już na początku kwietnia, prowadząca do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu gdzie gramy na scenie audiowizualnej z okazji „Wiosny Młodych”. Następnie czekają nas przeglądy w rodzinnym Czarnkowie na XXXIV Forum Teatrów Szkolnych oraz w Suchym Lesie na IX Przeglądzie Teatrów „Dzień Dobry Sztuko”.
Można zaryzykować stwierdzenie, że w czarnkowskim liceum zrodził się prawdziwy teatr amatorski. Działamy dopiero od kilku lat ale ilość zaproszeń na kolejne przeglądy i festiwale napawa nas dumą. Sukces zrodzony z ogromu pracy ale i wsparcia MCK w Czarnkowie oraz MDK w Trzciance. Czy uda się zrealizować kolejne marzenia i odwiedzić Płock na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów „Heca” lub Lwów na „Festiwalu Bajek”? Chyba na to zasłużyliśmy ale to zależy w dużej mierze od ludzi dobrej woli. Mecenasów kultury młodych twórców. Znajdą się tacy?