wolontariusze w schronisku

Zwierzęta zajmują szczególne miejsce w sercach naszych wolontariuszy, zwłaszcza te porzucone, niekochane, zmuszone do pobytu w schroniskach. Z każdym rokiem wzrasta liczba zwierząt przebywających w tych miejscach, co wprawia nas w ogromny niepokój. Pełni empatii i chęci pomocy postanowiliśmy wyjechać do schroniska “Azorek” w Obornikach, aby pomóc potrzebującym zwierzakom.

Więcej…

najlepsi uczniowie w roku 2023/2024

Życie szkoły to cykliczne roz­sta­nia i powroty. W pro­mie­niach czerw­co­wego słońca wędru­jemy po raz ostatni do szkoły, by ele­gancko się poże­gnać i roz­stać w poczu­ciu speł­nio­nego obo­wiązku. Potem ruszamy w poszu­ki­wa­niu waka­cyj­nych przy­gód. Znów się to stało – kolejny raz z rado­ścią infor­mu­jemy, że roz­po­czę­li­śmy waka­cje!

Więcej…

zwycięska drużyna

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego-20.06.2024 w naszej szkole odbył się finał Międzyklasowego turnieju siatkowego. Wcześniej (17.06.2024) spośród zgłoszonych drużyn wyłoniono 4 grupy przechodzące do kolejnego etapu.

Więcej…

spotkanie  z aktorem

Koniec roku szkolnego to jak zawsze czas podsumowań.

Edukacja teatralna.

Do wieloletniej  tradycji naszego liceum należy współpraca z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, również od wielu lat organizacją udziału uczniów w spektaklach tego teatru w MCK zajmuje się pani Jolanta Filoda.

Więcej…

Klasa IB

17.06-18.06. 2024r. wraz z wychowawcą udaliśmy się na spływ kajakowy. Pokonaliśmy drogę od Miałów do Kamiennika. Trasa liczyła 19km i pokonaliśmy ją w ciągu niecałych 7 godzin.

Więcej…

Twarde Mięczaki

Koniec roku to czas podsumowań. Nas cieszy udział w gali wieńczącej rozgrywki Wielkopolskiej Super Ligi Liceów. Były to niezwykle ciekawe zawody. Kilkumiesięczna rywalizacja na wysokim poziomie dostarczyła wszystkim zawodnikom wiele pozytywnych emocji oraz motywowała do nauki i zdrowej rywalizacji. Grupa z LO, zwana „Twarde Mięczaki” w składzie: Karolina Dymek, Julia Górna, Iga Michalska, Nikola Olesiuk, Maciej Pieprz, Michała Szutowicz pod opieką pani Agnieszki Adamczyk, w klasyfikacji generalnej uplasowała się na zacnym trzecim miejscu. Cieszy fakt, że wśród ekspertów przewijało się stwierdzenie, że wszystkie zespoły wykazały się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności, nie rzadko akademickim.

Dziękujemy Pani prof. UAM dr hab. Elizie Rybskiej za stworzenie miłej atmosfery w trakcie rozgrywek.

Młodzież oraz szkoła została doceniona nagrodami rzeczowymi. Wszystkim zespołom gratulujemy i mamy nadzieję na kolejne rundy.

biol1bi02

IIIB na Wydziale Fizyki

Dnia 14 czerwca 2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Dniu Drzwi Otwartych Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu. Spotkanie rozpoczęło się w Audytorium Maximum im. Prof. F. Kaczmarka.

Więcej…

gość z Gadebusch

Ostatnie dni minęły na spotkaniach i rozmowach dotyczących nawiązania współpracy pomiędzy naszym ogólniakiem a gimnazjum w Gadebusch. Jako przedstawiciel szkoły w Niemczech odwiedził nas Pan Marcel Lütjohann, który dwa ostatnie dni spędził na spotkaniach z uczniami i rozmowach z nimi w obu językach obcych nauczanych w naszej szkole.

Więcej…

W dniach 27-30 maja uczniowie klasy 3d oraz kilkoro uczniów z klas 3a,3b,3c wraz z opiekunami Teresą Pawlak i Bożeną Migdał byli na wycieczce w Krakowie.

Więcej…

Licznik odwiedzin:

001453159
Dzisiaj: 3
Ten miesiąc: 954

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące
im. Janka z Czarnkowa
ul. Kościuszki 92
64-700 Czarnków

tel. kom. 695 941 590
e-mail: liceumwczarnkowie@o2.pl

Ranking Perspektyw

Wirtualny spacer

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.