Pracowita wiosna w TU
Teatr „TU” funkcjonujący przy Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie pod nadzorem Artura Geremka działa prężnie już od kilku lat. W ciągu ostatnich miesięcy również nie próżnował. Efektem czego jest spektakl pt: „Ja, kukła”, którego tematem jest przemoc wobec dzieci, coraz bardziej powszechna w naszym społeczeństwie.
Po kilku tygodniach wyczerpujących prób uczniowie ruszyli w „tournée”. Pierwszym przystankiem stały się Złotowskie Spotkanie Teatralne, które odbyły się w pierwszy weekend kwietnia (04 – 05.04.2014). Po przyjeździe do Złotowa na uczniów czekała parada teatrów. Po skończonym spacerze wszyscy uczestnicy Teatraliów udali się do Centrum Aktywności Społecznej i tam mieli okazję obejrzeć kilka naprawdę interesujących przedstawień. Wszystkie spektakle niezwykle spodobały się publiczności i wywołały gromkie brawa. Następny dzień był dla teatru „TU” bardzo ważny. Wieczorem mieli po raz pierwszy przedstawiać swoją sztukę przed tak liczną widownią. Na szczęście wszystko poszło po myśli zarówno aktorów, jak i samego reżysera, a ich ciężka praca została nagrodzona pozytywnymi recenzjami widzów. Po udanej premierze przyszedł czas na ostatnie pożegnania i powrót do Czarnkowa. Na licealistów czekało bowiem kolejne ważne wyzwania.
07.04.2014r. odbyło się XXXII Czarnkowskie Forum Teatrów Szkolnych, na którym przedstawiono siedem spektakli w wykonaniu uczniów z różnych szkół województwa. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a każda kolejna sztuka podnosiła poprzeczkę coraz wyżej. Wszystkim aktorom, reżyserom i widzom towarzyszyły ogromne emocje. Ostatecznie tegoroczne spotkanie zakończyło się dla teatru „TU” ogromnym sukcesem. Zajęliśmy III miejsce.
Ostatnim czekającym na czarnkowskich licealistów wyzwaniem był występ podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Rosku, który odbył się 09.04.2014r. Członkowie teatru „TU” wystąpili gościnnie, aby umilić uczestnikom czas oczekiwania na werdykt jurorów. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów byli mile zaskoczeni spektaklem, który przygotowali dla nich ich starsi koledzy i koleżanki.
Dla członków teatrów „TU” entuzjazm publiczności, która nagradzała oklaskami każdy ich pokaz jest najlepszą nagrodą za wiele tygodni prób i ciężkiej pracy. Mimo stresu i tremy towarzyszącej każdemu publicznemu występowi uczniowie na pewno zapamiętają je jako miłe chwile spędzone we wspaniałym towarzystwie, a wspomnienia z przeglądów i spotkań teatralnych na pewno pozostaną w ich pamięci na długie lata.