Zwierzęta zajmują szczególne miejsce w sercach naszych wolontariuszy, zwłaszcza te porzucone, niekochane, zmuszone do pobytu w schroniskach. Z każdym rokiem wzrasta liczba zwierząt przebywających w tych miejscach, co wprawia nas w ogromny niepokój. Pełni empatii i chęci pomocy postanowiliśmy wyjechać do schroniska “Azorek” w Obornikach, aby pomóc potrzebującym zwierzakom.

Wyjazd odbył się we wtorek 25 czerwca br. Przed wyjazdem wolontariusze zapakowali artykuły dla zwierząt zebrane podczas ostatniej zbiórki. Po przyjeździe do schroniska, wolontariusze zajęli się spacerami oraz zabawą z psami. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zaangażowani i pełni pozytywnej energii. Dzięki ich pracy, zwierzęta w schronisku miały przyjemny dzień, pełen aktywności i zabawy. Zwierzaki odwdzięczały się wielką radością i okazywaną nam czułością. Zauważalna była chęć uwagi i miłości. Żal było opuszczać to miejsce, nasze wzruszenie było ogromne.  

Planujemy już kolejne akcje na rzecz zwierząt, aby nie tylko pomagać, ale także uczyć innych szacunku i empatii dla naszych czworonogich przyjaciół. Mamy nadzieję, że nasza wizyta w schronisku zmotywuje innych do działania na rzecz ich dobra i otwartości na adopcję. Działania naszych wolontariuszy to doskonały przykład tego, jak młodzi ludzie mogą zmieniać świat na lepsze. Dzięki ich zaangażowaniu i chęci pomocy, świat staje się bardziej przyjazny i wspierający dla wszystkich istot, nie tylko ludzkich. 

Julia Begier – Szkolny Klub Wolontariatu 

Licznik odwiedzin:

001453159
Dzisiaj: 3
Ten miesiąc: 954

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące
im. Janka z Czarnkowa
ul. Kościuszki 92
64-700 Czarnków

tel. kom. 695 941 590
e-mail: liceumwczarnkowie@o2.pl

Ranking Perspektyw

Wirtualny spacer

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.