W piątek 26 kwietnia 2024r. sala kina Światowid wypełniła się po brzegi. Przybyli tam uczniowie klas maturalnych, członkowie rodziny, młodsze koleżanki i koledzy. Powód był wyjątkowy - uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły.

Na początku głos zabrali kolejno: Pani Dyrektor Agnieszka Adamczyk, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Pan Ryszard Jabłonowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Karol Szkolik. Padło wiele ciepłych słów wobec zebranych maturzystów i z serca płynących życzeń- powodzenia na maturze

Ten wyjątkowy dzień wieńczący 4 lata nauki w liceum, to okazja do dokonania podsumowania owoców ciężkiej pracy i nagrodzenia wyróżniających się uczniów.

Zgodnie z tradycją przedstawiona została tzw. Złota Dziesiątka uczniów, wyróżniających się nie tylko wynikami w nauce, ale też działalnością społeczną, sukcesami w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Złota Dziesiątka Absolwentów 2024 to: Tomasz Maluśki, Maciej Pieprz, Michał Szutowicz, Martyna Marcinkowska, Kinga Burzyńska, Iga Michalska, Nikola Olesiuk, Klaudia Tafiłowska, Justyna Jagła i Jakub Chudy.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli również uczniowie z najwyższą średnią ocen za cały okres nauki: Tomasz Maluśki i Alicja Magdziarz.
Następnie absolwenci otrzymali z rąk wychowawców świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody rzeczowe i listy pochwalne.
Dodatkowe nagrody otrzymali też: za sukcesy w konkursach biologicznych -Maciej Pieprz, za sukcesy w konkursach fizycznych -Jakub Chudy, za stuprocentową frekwencję przez 4 lata nauki -Klaudia Tafiłowska, za działalność w samorządzie szkolnym - Justyna Jagła, Martyna Schiller, Ziemowit Kot, Michał Szutowicz, za zaangażowanie w Teatrze TU - Nikola Johymczyk, Justyna Jagła, Aleksandra Nowak. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom, w imieniu tegorocznych abiturientów podziękował Olaf Adamczyk. Z kolei w imieniu uczniów klas młodszych głos zabrała przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Anna Szymanowska.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, która oprócz piosenek i wiersza w wykonaniu uczennic z kl. IIE i IA , zawierała dwa filmy. Pierwszy stanowił podziękowania nagrane przez absolwentów dla nauczycieli oraz wychowawców. Byli nimi p. Artur Geremek, p. Jacek Szary, p. Sebastian Nowak i p. Iwona Magdziarz. Drugi film był montażem ze zdjęć z minionych lat i był typowym wyciskaczem łez ;) Niespodziankę stanowiła też piosenka w wykonaniu absolwentek Alicji Nowak i Alicji Magdziarz.
Najbardziej wyczekiwanym punktem części artystycznej, było rozstrzygnięcie szkolnego plebiscytu -LOlki 2024, w którym nagrodzono Absolwentów, którzy zwyciężyli w głosowaniu uczniów klas młodszych. Statuetki LOlków w 9 kategoriach otrzymali: ARTYSTKA - Nikola Johymczyk, SPORTSMEN - Tomasz Maluśki, WŁOSOMANIACZKA - Nikola Olesiuk, BUSZMEN - Kacper Czaplewski, MISS - Julia Górna, MISTER -Kacper Kołodziej, ZAKOCHANI Karolina Dymek i Jakub Chudy, GIGACHAD -Mateusz Dziabas, BAND - zespół LEMNISKATA. Gratulujemy!
Drodzy Absolwenci, przed Wami najważniejszy egzamin -MATURA. W imieniu całej licealnej społeczności życzymy Wam powodzenia na egzaminach maturalnych i zdobycia indeksów wymarzonych uczelni, sukcesów w życiu osobistym i na dalszej drodze edukacji.
Dziękujemy pracownikom MCK w Czarnkowie za życzliwość i pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Organizatorzy
Klasa IIE, p. Grażyna Krueger, p. Iwona Magdziarz

Licznik odwiedzin:

001451524
Dzisiaj: 1
Ten miesiąc: 4.848

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące
im. Janka z Czarnkowa
ul. Kościuszki 92
64-700 Czarnków

tel. kom. 695 941 590
e-mail: liceumwczarnkowie@o2.pl

Ranking Perspektyw

Wirtualny spacer

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.