Dnia 27 maja 2024r. cała klasa I D wraz z kilkoma osobami z klasy II F wybrała się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Pomysłodawcą i organizatorem eskapady był Pan Tomasz Biernat, a przewodnikiem w parku dr Michał Lorenc. 

Uczestniczyliśmy w ośmiu modułach tematycznych zdobywając praktyczną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych poprzez badania naukowe oraz wypełnianie kart pracy. Na początku rozmawialiśmy o lądolodzie jako znakomitym rzeźbiarzu kształtującym teren. Potem przyszedł czas na dyskusję o obiegu wody w przyrodzie, znaczeniu wody podziemnej, kształtowaniu i rodzaju gleb. Ponadto przedyskutowaliśmy temat znaczenia drzew jako żywego skarbu w krajobrazie rolniczym. Dowiedzieliśmy się również jak martwe drzewa dają drugie życie oraz poznaliśmy gatunki inwazyjne występujące w parku. Podziwialiśmy rynnowe Jezioro Góreckie. Zwieńczeniem naszej wyprawy była wizyta w Muzeum Przyrodniczym, gdzie poznaliśmy florę i faunę parku.

W drodze powrotnej do Czarnkowa znalazł się jeszcze czas na „małe co nieco” i zakupy w galerii handlowej King Cross.

Raz jeszcze ogromne podziękowania dla Pana Tomasza Biernata i Pana dr. Michała Lorenca za wspaniałą i pełną przygód wyprawę do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy wycieczki

    

Licznik odwiedzin:

001451524
Dzisiaj: 1
Ten miesiąc: 4.848

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące
im. Janka z Czarnkowa
ul. Kościuszki 92
64-700 Czarnków

tel. kom. 695 941 590
e-mail: liceumwczarnkowie@o2.pl

Ranking Perspektyw

Wirtualny spacer

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.