W sobotę 18 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Czarnkowie odbyła się druga edycja Młodzieżowych Halowych Mistrzostw Polski w Ultimate Frisbee w trzech kategoriach: U-17 open, U-20 women oraz U-20 open. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate i Stowarzyszenie Wychowawców iSympatyków  LO w Czarnkowie. To właśnie dzięki nim nasz lokalny zespół ATRE Indians Czarnków może szybciej się rozwijać, zarażając przy tym coraz więcej osób do gry w Ultimate Frisbee.

Na mistrzostwach zawitały u nas drużyny z Warszawy oraz Wrocławia. Znalazło się też kilka osób z innych drużyn, które na czas mistrzostw zagrały pod innymi barwami. Wyniki końcowe wszystkich rozgrywek wyglądały następująco: w kategorii U-17 open - 1. ATRE Junior Czarnków, 2. Panthers Junior, 3.Sky This; w kategorii U-20 women - 1. Sky This, 2.Panthers Junior Black, 3. ATRE Lady White; w ostatniej kategorii U-20 open - 1.ATRE Indians, 2. Sky This New Gen, 3. Panthers Junior White. Dodatkową kategorią, w której można było zdobyć nagrodę jest ,,Spirit of the game”. Jest to bardzo charakterystyczna część sportu Ultimate Frisbee. Spirit of the game to zbiór zasad, które umożliwiają rozgrywanie meczu ultimate bez udziału sędziego i w atmosferze fair play. Po każdym meczu gracze przystępują do oceny swojego przeciwnika patrząc na: znajomość zasad i ich użycie w grze, faule ikontakt fizyczny, uczciwość i grę fair play, pozytywne nastawienie i samokontrolę oraz komunikację. Po podliczeniu punktów puchary zostały przydzielone do drużyny ATRE Lady White oraz dwóch składów z drużyny Sky This. Ostatnim wyróżnieniem była nagroda najlepszego zawodnika, którą w kategorii U-17 open zdobył nasz zawodnik Adam Girus. 

Następnego dnia w Czarnkowie miało miejsce zgrupowanie kadry narodowej U-20, która jest w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku sierpnia we Włoszech. Dzięki temu Czarnków może się rozwijać na polskiej scenie Ultimate Frisbee i zyskiwać większą popularność. Aktualnie zespół posiada około 40 członków. Pomimo tego, że drużyna działa dopiero dwa lata sukcesywnie się rozwija i progresuje. Gracze frisbee pokładają duże nadzieje w rozwój tego sportu i wzrost jego popularności.

Warto też wspomnieć o naszych poprzednich zawodach na których mogliśmy pojawić się w tym miesiącu. Mowa oHalowych Mistrzostwach Polski w kategorii mixed, które odbyły się w Książenicach 4-5 marca. Nasz pierwszy skład ,,ATRE Indians” który grał w drugiej lidze dzielnie wywalczył 8 miejsce. Natomiast drugi skład ,,ATRE Junior” grał wtrzeciej lidze, gdzie nie poddając się zajął ostatecznie 7 miejsce. Miłą niespodzianką dla nas była również nagroda dla naszego trenera Artura Geremka, bez którego nie byłoby tutaj nas. Artur został wyróżniony nagrodą za wkład wżycie całego Ultimate Frisbee, za co serdecznie dziękujemy.

Kolejnymi zawodami były Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii mixed we Wrocławiu. Tam również wystawiliśmy dwa składy, pierwszy ,,ATRE Indians White’’ który odbył pięć intensywnych meczy. Ostatnim był mecz o trzecie miejsce z drużyną Mad Hatters Płock. Po ciężkich staraniach nie udało nam się nadrobić kilku straconych punktów i skończyliśmy na 4 miejscu. Z kolei skład ,,ATRE Indians Grey” zdobył 6 miejsce, ale dostał puchar w kategorii Spirit Of The Game za dobrą znajomość zasad i nastawienie do gry.

Te wszystkie wspaniałe rzeczy dzieją się dzięki ogromnemu wsparciu sponsora tytularnego, czyli firmie ATRE oraz Miasta Czarnków i Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego. Patronat medialny nad mistrzostwami objęło Radio Wielkopolska. Szczególne podziękowania należą się dyrekcji dwóch szkół: LO Czarnków i Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie, które bardzo pomogły, by to wszystko mogło się dziać. Wolontariusze z czarnkowskiego ogólniaka i rodzice lokalnych zawodników to już osobna kategoria cichych bohaterów wydarzenia.

Róża Korczyc

Nadia Stróżyńska

Licznik odwiedzin:

001451523
Dzisiaj: 116
Ten miesiąc: 4.847

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące
im. Janka z Czarnkowa
ul. Kościuszki 92
64-700 Czarnków

tel. kom. 695 941 590
e-mail: liceumwczarnkowie@o2.pl

Ranking Perspektyw

Wirtualny spacer

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.