W okresie kwarantanny ciężko jest być pozytywnej myśli. Nie możemy spotkać się z najbliższymi, musimy znaleźć sobie zajęcie w domu. Na początku kwarantanny zdecydowałam się, że zacznę robić coś produktywnego. Tak też się stało. Zaczęłam ćwiczyć, co planowałam już od dłuższego czasu. Oprócz tego zaczęłam też trochę majsterkować w kuchni w celu zabicia czasu.

Czas w którym obecnie się znajdujemy, jest trudny dla wszystkich. Spędzanie całych dni w domu nie wpływa pozytywnie na naszą psychikę. Ale czy ten czas można spędzić ciekawie? Oczywiście, że można! Nie mam tutaj na myśli odrabiania lekcji i nauki, no bo chyba nikt nie uważa tego za interesujące. Niesamowitą i bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu jest czytanie książek, co osobiście bardzo lubię robić. Jednak nie każdy jest miłośnikiem lektury, dlatego można również obejrzeć film lub serial.

Dzisiejszy świat wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej. Każdy z nas na pewno inaczej przeżywa nową sytuację - jedni bardziej sobie z nią radzą, drudzy niestety nie. Myślę jednak, że to dobry czas na refleksje oraz docenienie tego, co się ma. Ja sama w tym czasie zauważyłam to, czego wcześniej nie widziałam.

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji, która pozwala Nam inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Niektórzy z Nas szukają nowych zajęć, a inni skupiają się na tych, które dobrze znają. Co prawda zbytnio wolnego czasu nie ma, ale jak już się znajdzie warto go wykorzystać, by nie zwariować od ciągłego siedzenia w domu. Warto ten czas spędzać na dworze, niezależnie w jakiej formie. 

W tym czasie jesteśmy niejako zmuszeni do spędzania czasu samotnie w domu.  Mimo to, nasz rozwój nie musi stać w miejscu, wręcz przeciwnie! Wreszcie znajdziemy trochę czasu na odkrywanie nowych zainteresowań albo rozwijanie zdolności.

Dzisiejsza kwarantanna to bardzo dziwne i niecodzienne zjawisko dla nas wszystkich, dla wielu z nas może być problemem. Jednak są sposoby na ciekawe spędzanie swojego wolnego czasu.

4.png6.png4.png8.png9.png2.png
Dzisiaj155
Wczoraj392
W tym tygodniu2991
W tym miesiącu8454
Od 1 grudnia 2018464892

Aktualnie na stronie

2
gości