Dnia 10 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka uczniów z kl. I a, I b, I c i I d a pod troskliwą i czujną opieką Pani mgr Marzeny Pietraszak oraz Pani mgr Teresy Szwedek. Wyjazd rozpoczęliśmy od zbiórki o godz. 6:00 nieopodal liceum. Droga upłynęła w przyjemnej atmosferze.

Przed południem dotarliśmy do Bałtyckiego Parku Miniatur w nadmorskiej miejscowości Międzyzdroje, gdzie podzieleni na dwie grupy poznaliśmy historię i obejrzeliśmy zlokalizowane, sporządzone w skali 1:25, miniatury budowli z państw leżących nad Morzem Bałtyckim.
Następnie spotkaliśmy się z Panią przewodnik i wyruszyliśmy na krajoznawczą część wycieczki nad Jezioro Turkusowe znajdujące się na wyspie Wolin. Aby ujrzeć jezioro w pełnej okazałości wyruszyliśmy na punkt widokowy. Pełni zachwytu wysłuchaliśmy przyrodniczych opowieści Pani przewodnik. Wracając spacerem przez nadmorski las poznaliśmy rośliny typowe dla okolicy. O godz. 14.00 dotarliśmy do centrum Międzyzdrojów, gdzie najpierw zjedliśmy obiad. Potem wspólnie kontynuowaliśmy zwiedzanie miejscowości, dotarliśmy m.in. do Promenady Gwiazd- chodnika przy hotelu Amber Baltic, w którym wymurowane są płyty z odciskami gwiazd. Kolejno ruszyliśmy na spacer po międzyzdrojskim molo. Ostatnim celem był wypoczynek na plaży, gdzie klasy spędzając wspólnie czas integrowały się przy słonecznej pogodzie.
O godz. 18 00 wyruszyliśmy do domu. W czasie postoju zjedliśmy kolację. Podczas drogi powrotnej z inicjatywy Pani mgr Marzeny Pietraszak zorganizowaliśmy małe karaoke, które zostało dopełnione niezwykle dobrymi żartami. W świetnych humorach, znakomitej jeździe Pana kierowcy i różnorodnym akompaniamencie muzyki szczęśliwie dotarliśmy pod szkołę.
Trafnym podsumowaniem będą słowa angielskiego poety i dramatopisarza Williama Szekspira: ,,Wszystko dobre, co się dobrze kończy”, gdyż tak właśnie zakończyła się nasza wycieczka.
Iga Durejko- kl. 1a