Dnia 23 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Konkurs został zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Krzyżu Wlkp. we współpracy z Wydziałem Promocji, Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. Młodzież musiała zmierzyć się z zadaniami, które miały na celu sprawdzić ich wiedzę na temat zdrowia psychicznego.

Przy kilku pytaniach, niezbędna okazała się umiejętność radzenia sobie ze stresem, świadomość konsekwencji nieprzykładania wagi do higieny psychicznej oraz znajomość działań profilaktycznych mających zapobiegać zaburzeniom umysłowym.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele czterech szkół z naszego powiatu: Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, Zespół Szkół z Krzyża Wlkp. Tegoroczną zwyciężczynią została uczennica klasy II D, czarnkowskiego liceum Zuzanna Urban. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, każdy kto wykazuje inicjatywę by zdobywać informacje, pomagające zmieniać otoczenie na lepsze, odnosi codzienny sukces. Zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz o zdrowych i konstruktywnych nawykach nie tylko okazjonalnie. Zaangażowanie w dbałość o kondycję mentalną powinno być równie modne jak dbałość o wygląd i kondycję fizyczną.

Zuzanna Urban