W dniach 8-9 stycznia odbyło się w Czarnkowie zgrupowanie kadry narodowej U-17 w Ultimate Frisbee pod czujnym okiem selekcjonerów Hanny Woroniuk, na co dzień trenerki zespołu Albatros Junior ze Szczecina oraz Artura Geremka, trenera czarnkowskiego zespołu ATRE Indians.

Na zgrupowanie przyjechali zawodnicy z całej Polski. Gościliśmy kadrowiczów z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Czarnkowa. Grupa była liczna 35 osób które pretenduje do 21 osobowej kadry na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 6-13 sierpnia tego roku we Wrocławiu. W tym samym terminie i miejscu zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w kategorii U-20 czyli zawodników urodzonych w 2003 roku i młodszych.

Zawodnicy naszej szkoły i drużyny ATRE Indians Czarnków mają realną szanse reprezentować nasz kraj z orzełkiem na piersi! Bycie częścią kadry narodowej każdego sportu to powód do dumy. Jeśli dotyczy to naszej młodzieży tym bardziej jesteśmy dumni z ich osiągnięć. Czy dostąpią tego zaszczytu zależy od ich pracy i zaangażowania. Proces selekcji trwa. Trzymajmy za nich kciuki i kibicujmy biało – czerwonym na sierpniowych mistrzostwach Europy i świata.

Bazą noclegową i logistyczną zgrupowania stała się nasza szkoła dzięki przychylności Pani dyrektor Agnieszki Adamczyk, za co bardzo dziękujemy. A ćwiczyliśmy na hali Szkoły Podstawowej nr 2 im Janusza Korczaka w Czarnkowie, za co dziękujemy Pani dyrektor Bożenie Zembik. Osobne podziękowania należą się samorządom Miasta Czarnków i Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego za przychylność naszych działań.

 

Artur Geremek