20 grudnia 2021r. grupa uczniów z naszego liceum pojechała na balet Dziadek do Orzechów. Ze względu na remont Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki, balet odbył się w sali Aula Artis. Muzykę do baletu skomponował jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych kompozytorów  na całym świecie- Piotr Czajkowski.  Libretto, według opowiadania E.T.A. Hoffmanna Dziadek do Orzechów i Król Myszy, napisał Marius Petipa.

Balet przeniósł nas w noc wigilijną do domu Pana Radcy. Wraz z Klarą, która otrzymała od ojca chrzestnego- Drosselmeyera drewnianego Dziadka do Orzechów, przeżyliśmy niesamowitą przygodę. Zobaczyliśmy walkę ołowianych żołnierzy z armią myszy, przemianę Dziadka do Orzechów w żywego chłopca, pojawienie się Dobrej Wróżki czy podróż przez Krainę Kwiatów.

Prawdziwą kwintesencją artyzmu Czajkowskiego był taniec Cukrowej Wieszczki, taniec hiszpański, wschodni, chiński, rosyjski oraz walc kwiatów. Szkoda tylko, że na koniec baletu sen pryska, a Klara budzi się, tuląc w ramionach Dziadka do Orzechów.

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom i opiekunom wyjazdu: Pani Dyrektor, Agnieszce Adamczyk, Pani Ewie Łyczykowskiej i Grażynie Krueger oraz Panu Sławomirowi Kruegrowi.

uczestnicy wyjazdu