Nowy tydzień rozpoczęliśmy w radosnych nastrojach. Otwarcie naszej nowej hali zainaugurowaliśmy godnie, próbą poloneza klasy trzeciej. Czekaliśmy cierpliwie, a dzięki zaangażowaniu wielu osób możemy z dumą ogłosić, że Liceum posiada oddany do użytkowania piękny, odremontowany budynek z salami dydaktycznymi i nową salą gimnastyczną.

Słowa podziękowania popłynęły z naszej strony już 13 października, kiedy to mieliśmy zaszczyt gościć Paula Fris’a, który tradycyjnie na początku października spotyka się ze swoimi stypendystami. Była to dla nas okazja, aby odsłonić tablicę pamiątkową przygotowaną przez Zarząd Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego. Jest ona upamiętnieniem ukazującym wkład i zaangażowanie w budowę sali i rozwój szkoły jaki wniósł nasz przyjaciel Paul Fries. Uroczystość uświetnili swoją obecnością starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Feliks Łaszcz, wicestarosta Sławomira Kryger, członek zarządu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Włodzimierz Ignasiński, naczelnik Wydziału Edukacji powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Ryszard Jabłonowski oraz emerytowany dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie Sławomir Żarczyński. Apel miał wyjątkowy charakter i bardzo osobisty, uczestniczyła w nim społeczność szkolna i władze samorządowe. Starosta złożył na ręce darczyńcy miniaturę tablicy i w pięknych słowach podziękował za zaangażowanie w ten piękny projekt. Z niecierpliwością czekamy na lepsze, mniej ryzykowane czasy, które pozwolą nam i naszym darczyńcom hucznie uczcić otwarcie nowego obiektu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom oraz Naczelnikowi Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Pawłowi Siemińskiemu za wsparcie finansowe i merytoryczne jakie otrzymaliśmy, ponieważ dzięki nim powstał budynek z salą gimnastyczną, siłownią oraz salami lekcyjnymi, co daje nam nowe, wyjątkowe miejsce do nauki oraz rozwijania umiejętności sportowych.

Dyrektor
Agnieszka Adamczyk