W czwartek 14 października 2021r. miałam przyjemność wziąć udział w specjalnym dyktandzie przygotowanym z okazji Święta Edukacji Narodowej, przez portal www.dyktanda.pl. W dyktandzie mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z całej Polski, anawet nauczyciele – oczywiście każdy w osobnych kategoriach.

Jak w każdym konkursie tego rodzaju, pod uwagę brana była poprawność udzielanych odpowiedzi, a przede wszystkim szybkość wypełnienia arkusza z dyktandem. Im szybciej się go wypełniło, tym lepiej, bowiem można było uzyskać dodatkowe punkty, co wpływało na wyższe miejsce w końcowym rankingu. Łącznie można było zdobyć 215 punktów, w tym 174 punkty za prawidłowe odpowiedzi.

Dyktando rozwiązałam w równe 3 minuty, mając 100% poprawnych odpowiedzi i otrzymując 206 punktów. Ostatecznie zajęłam 13. miejsce w końcowym rankingu na 2071 uczestników. Czyżby szczęśliwa 13 ? ;) Moje wyniki to nic szczególnego w porównaniu z osobą, która zajęła 1. miejsce w konkursie, rozwiązując dyktando w 2 minuty i 15 sekund, zyskując 215 punktów, w tym 173 za poprawne odpowiedzi.

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, już dziś zapraszam na stronę www.dyktanda.pl, gdzie codziennie można zmierzyć się z ortograficznymi łamigłówkami. 
Szczególnie jednak zachęcam do udziału w specjalnym dyktandzie przygotowanym z okazji Święta Niepodległości, które odbędzie się 11.11.2021 roku. Za każdego uczestnika bowiem, który weźmie w nim udział - organizator przekaże 1 zł na wybrany w głosowaniu cel charytatywny! 

Ja wezmę udział, a Ty?

Uczennica 1a