Dnia 4 października w Gębiczynie odbyło się spotkanie wolontariuszy z naszego powiatu. Z naszej szkoły uczestniczyły Natalia Jęśko i Alicja Magdziarz z II D oraz Maria Liszkowska i Kinga Stróżyńska z III F wraz z opiekunem S. Kruegerem. Wyjazd miał przybliżyć nam wyzwania, z którymi  mierzą się wolontariusze.

Poznaliśmy kilka lokalnych osób, które udzieliły nam wiele niezbędnych informacji związanych z wolontariatem. W spotkaniu brały udział różne grupy wiekowe. Na początku podzieliliśmy się na zespoły, w których wykonywaliśmy różne zadania.

Pierwszym z nich był spacer po terenie fundacji, dzięki któremu mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy leśne i wodne. Po wyjątkowych chwilach spędzonych w otoczeniu natury czekało nas kolejne zadanie tj. napisanie wiersza , w którym mogliśmy wyrazić refleksje , uczucia towarzyszące nam podczas wyprawy. Później udaliśmy się do pokoju gier planszowych, aby lepiej się poznać. Po tej integracji stworzyliśmy baner  , w którym każdy mógł oddać cząstkę siebie. Ostatnim zadaniem było zawieszenie na drzewie kartki z jednym słowem , które kojarzy się nam z wolontariatem. Uwieńczeniem tego miłego spotkania był wspólny grill. Aby podarować coś dobrego naszej planecie, wspólnie posadziliśmy drzewo.

Ta przygoda umożliwiła nam zawarcie nowych znajomości a przede wszystkim uświadomiła , że każdy człowiek może nieść pomoc, bez względu na wiek!

 

                                                                             Kinga Stróżyńska  kl. IIIF