Liceum Janka z Czarnkowa wzięło udział w IV edycji konkursu wojewódzkiego ,,Nasz pomysł na ochronę środowiska". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2c - Ada Stróżyńska, Julia Wiśniewska oraz Łukasz Sroka pod opieką pani Agnieszki Adamczyk. 

Prace trwały 3 miesiące i polegały na stworzeniu kalendarza ekologicznego, który miał propagować działania na rzecz ochrony środowiska. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się na, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, gali on-line. W konkursie wzięło udział ponad 200 szkół, a to naszej drużynie przypadło zaszczytne III Wyróżnienie. Szkoła w ramach nagrody otrzymała tabliczkę pamiątkową, a uczniowie reprezentujący nasze liceum - zestawy malarskie. Nagrody uczniom osobiście wręczył  Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, któremu towarzyszyła  posłanka na Sejm RP pani Maria Małgorzata Janyska.