Jak często zdarza się by mistrzostwa Polski odbywały się na naszym terenie? Tym razem odbyły się w Jędrzejewie (gmina Czarnków). Konkretnie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U-17 i U-20 w Ultimate Frisbee. Czyli w zasadzie w czym?

Sport znany jest w Polsce już od ponad 20 lat. U nas od 14 lutego tego roku, kiedy to mieliśmy pierwszy trening. Początkowo kilka osób, z czasem więcej. Ostatecznie została grupa zapaleńców wokół której powstał zespół ale… bez nazwy. Nie na długo. Nowy zespół plus nowa firma i tak stworzyliśmy ATRE Indians.

ATRE to nasz tytularny sponsor dzięki któremu możemy się rozwijać i mamy wsparcie bez którego nie było by tych mistrzostw i nas, czyli Indian. A kim są Indianie? Kto w to gra? Zespół powstał przy LO w Czarnkowie, choć w swoim składzie ma też uczniów z innych szkół. Trenerem i jej założycielem został nauczyciel czarnkowskiego ogólniaka Pan Artur Geremek.

Rzucamy dyskami frisbee, biegamy i próbujemy je złapać w zonie czyli strefie punktowej. A nie jest łatwo bo obrońcy przeciwnej drużyny skutecznie przeszkadzają. To tak w wielkim skrócie. Egzotyczne połączenie koszykówki, piłki ręcznej i rugby. Do tego sport nie kontaktowy i to bez sędziów! Z najważniejszą rzeczą czyli duchem walki za który dostaję się osobny puchar.

6 czerwca przyjechały do nas zespoły z Warszawy, Wrocławia i Szczecina. Wystawiliśmy dwie drużyny w kategorii do lat 20 pań i panów. Panowie zajęli III miejsce, a panie znalazły się tuż za podium. Zdobyliśmy ogrom doświadczenia i wiele kontaktów. Oficjalnie weszliśmy do świata Ultimate Frisbee i chcemy w nim pozostać jak najdłużej aktywnie na polskiej mapie latających dysków.

Nasze mistrzostwa nie odbyły by się bez wsparcia Gminy Czarnków i Pana Wójta Bolesława Chwarścianka oraz władz Klubu Wenus Jędrzejewo na boisku którego graliśmy. Poczęstunek dla wszystkich graczy, kibiców i gości ufundowała firma ATRE. Organizatorem Mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate.

Ale jak w sumie to wygląda? To całe frisbee? Tu już nic nie napiszemy. ale zapraszamy na nasze treningi które odbywają się na boisku SP nr 1 w Czarnkowie w każdy wtorek i czwartek od 16:00 do 18:00 oraz niedzielę od 11:00 do 13:00.

ATRE Indians