świadectwa i dyplomy

W końcu nadszedł ten dzień - zakończenie roku szkolnego! Z tej okazji chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w naszą edukację, za poświęcenie i życzliwość, a Wam – koleżanki i koledzy za zaangażowanie i chęć zdobywania wiedzy. To też pierwszy rok pracy na stanowisku dyrektora p. Agnieszki Adamczyk i pani wicedyrektor Danuty Wojewody – Walickiej, którym również wyrażamy wdzięczność za otwartość i pomoc okazywaną nam uczniom.

Julia Badowska

Dnia 07.06.2022r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej, po raz drugi odbył się Powiatowy Plebiscyt „Uczeń Czyniący Dobro”, zainspirowany życiem i działalnością w/w patronki. Spośród zgłoszonych uczniów szkół z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, została wybrana laureatka plebiscytu, uczennica klasy 3a LO w Czarnkowie Julia Badowska.

Dnia 23 czerwca bieżącego roku w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Powiatu-wybranej na dwuletnią kadencję. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Marcinkowska oraz Michał Szutowicz, którzy zwyciężyli w wyborach szkolnych. Celem spotkania Rady był wybór zarządu.  

Klasa 2c z lipą

Nasza “żywa nagroda” w konkursie “Nasz pomysł na ochronę środowiska” - lipa została posadzona na terenie przyszkolnym. W akcji sadzenia uczestniczyła zwycięska trójka uczniów - Karolina, Iga i Kuba, a pomagała klasa 2c. Mamy nadzieję, że drzewko zadomowi się u nas i będzie wieloletnią pamiątką oraz dowodem na ekologiczne działania naszych licealistów. 

Tomasz Maluśki

Wkrótce zakończenie roku szkolnego 2021/2022, kończą się zmagania o oceny, wyróżnienia, średnie, promocję... W roku szkolnym 2021/2022 najwyższe wyniki wśród uczniów naszego liceum uzyskał Tomasz Maluśki z klasy IID. 🏆 Oprócz naukowych pasji, Tomek ma też inną - biegi. 

zwycięzcy konkursu

Dnia 15 czerwca br. odbyła się uroczysta gala podsumowująca VII edycję wielkopolskiego konkursu zorganizowanego przez Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu - “Nasz pomysł na ochronę środowiska”. Zadaniem uczniów było wykonanie foto książki ilustrującej wpływ zanieczyszczeń na środowisko oraz nasze zdrowie. Naszą szkołę reprezentowała trójosobowa drużyna w składzie: Iga Michalska, Karolina Dymek oraz Jakub Chudy pod opieką p. Katarzyny Brzezińskiej.

Klasa 2b, 2c i 1b w energylandii

W dniach od 6 do 10 czerwca 2022r. uczniowie klas Ib, IIb oraz IIc pojechali na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w rejony województwa śląskiego i małopolskiego. Główną organizatorką wyjazdu była Pani Małgorzata Urbańska, a Pani Grażyna Krueger i Pan Sławomir Krueger pełnili funkcję opiekunów. Naszą bazą noclegową było schronisko w Żywcu, należące do województwa śląskiego, a wszystkie eskapady odbywały się do województwa małopolskiego.

młodzież klas I w Międzyzdrojach

Dnia 10 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka uczniów z kl. I a, I b, I c i I d a pod troskliwą i czujną opieką Pani mgr Marzeny Pietraszak oraz Pani mgr Teresy Szwedek. Wyjazd rozpoczęliśmy od zbiórki o godz. 6:00 nieopodal liceum. Droga upłynęła w przyjemnej atmosferze.

2d i 3a na Wawelu

W dniach 30.05 –03.06.2022 r. odbyła się wycieczka uczniów z kl. II d i III a pod troskliwą i czujną opieką p. Iwony Magdziarz i p. Tomasza Biernata oraz p. Jolanty Filody, p. Ewy Łyczykowskiej. Wyjazd rozpoczęliśmy zbiórką o godz. 5.45 przed naszym liceum. Droga upłynęła nam w przyjemnej atmosferze. Późnym popołudniem dotarliśmy do Żywca, gdzie zameldowaliśmy się w schronisku młodzieżowym.