kotowanie

Przed weekendem, 29-tego września, klasa II D przeprowadziła "kotowanie" naszych Pierwszaków! Na początku nasze koleżanki, odwiedziły wszystkie klasy pierwsze, w celu ozdobienia twarzy uczniom młodszego rocznika. Chcieliśmy, by każdy nowy uczeń naszej szkoły wyróżniał się w tym dniu. Następnie zabawę przenieśliśmy na boisko. Tam przeprowadziliśmy różnego rodzaju konkurencje m.in. rysowanie portretów wychowawców, robienie fryzur, rozpoznanie przedmiotów z zasłoniętymi oczami i wiele innych.

Więcej…

Dzień Głośnego Czytania w 3a

Dnia 29 września br. klasa 3a wraz z wychowawczynią Panią mgr Marzeną Pietraszak miała okazję wziąć udział w akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Czarnkowie mogliśmy gościć u siebie panią mgr Annę Nowak, która przeczytała z nami fragmenty ,,Wesela" autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej…

IVA w Komacie

W dniu 2 października w ramach realizacji godzin doradztwa zawodowego klasa IVa wraz z opiekunami odwiedziła firmę Komat w Romanowie Dolnym. Zostaliśmy powitani przez Pana Mieczysława Kozłowskiego, właściciela firmy. Następnie obejrzeliśmy prezentację dotyczącą firmy. W trakcie prezentacji dowiedzieliśmy się, jak wyglądała historia firmy, która w tym roku świętuje swoje 30 urodziny.

Więcej…

Maturzyści w Górach Świętokrzyskich

W poniedziałek 25 września wyruszyliśmy na wyprawę w Góry Świętokrzyskie. Na miejsce noclegowe wybraliśmy miasteczko Chęciny, nad którym góruje zamek królewski z początku XIV wieku. Nietrudno się domyślić, że pierwsze kroki skierowaliśmy na "Ścieżkę Mnicha", prowadzącą właśnie do ruin chęcińskiego zamku.

Więcej…

zawodnicy z LO
29 września w hali widowiskowo - sportowej w Trzciance odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w badmintonie dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Stróżyńska, Kalina Żaczek, Róża Korczyc, Paulina Sell, Jakub Sroka oraz Oskar Bazan.

Więcej…

Reprezentacja LO na biegach przełajowych

W środę 27.09.2023r. na trasach biegowych przy ZS w Czarnkowie  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców na dystansie 6x1000m.

Więcej…

IIB w Gdańsku

Dnia 20 września 2023 roku uczniowie klasy II B wraz z wychowawcą Panią Danutą Wojewodą – Walicką i opiekunem Panią Alicją Kępka wybrali się pociągiem na wycieczkę do Gdańska, Oliwy i Sopotu.  Po zakwaterowaniu się w hostelu poszliśmy zwiedzać Gdańsk. Po drodze do Muzeum II Wojny Światowej wstąpiliśmy do Kościoła św. Brygidy.

Więcej…

Ic na kajakach

W piątek 16 września, całą klasą 1C wybraliśmy się na wyprawę kajakami. Wyruszyliśmy około godziny 9.30, po uprzednim przeszkoleniu i wysłuchaniu zasad bezpieczeństwa. Tego dnia pogoda naprawdę nam dopisywała. Warunki były wręcz idealne, przez co podróż upłynęła nam w bardzo przyjemnej atmosferze. Głównym celem naszej wyprawy była wspólna integracja i możliwość bliższego zapoznania się z klasą.

Więcej…

1a na Narodowym Czytaniu

9 września na Placu Wolności w Czarnkowie odbyła się 21 edycja Narodowego Czytania. Tym razem uczestnicy musieli się zmierzyć z powieścią „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Więcej…

Licznik odwiedzin:

001399149
Dzisiaj: 1
Ten miesiąc: 1.056

Kontakt:

Liceum Ogólnokształcące
im. Janka z Czarnkowa
ul. Kościuszki 92
64-700 Czarnków

tel. kom. 695 941 590
e-mail: liceumwczarnkowie@o2.pl

Srebrna tarcza

Wirtualny spacer

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.