dzień krwiodawstwa

W związku z obchodzonym  co roku od 14 czerwca 2004r. Światowym Dniem Honorowego Dawcy Krwi postanowiłyśmy przeprowadzić wywiad z mgr Urszulą Buck – kierownikiem Czarnkowskiego Punktu Krwiodawstwa w Szpitalu Powiatowym i kierownikiem działu terenowego RCKiK w Poznaniu. Wywiad przeprowadziły uczennice pobliskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie. Rozmowa odbyła się 11 czerwca i skupiała się wokół historii jak i obecnych procedur działania czarnkowskiego punktu. 

drużyna Atre Indians

    Jak często zdarza się by mistrzostwa Polski odbywały się na naszym terenie? Tym razem odbyły się w Jędrzejewie (gmina Czarnków). Konkretnie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U-17 i U-20 w Ultimate Frisbee. Czyli w zasadzie w czym?

Sport znany jest w Polsce już od ponad 20 lat. U nas od 14 lutego tego roku, kiedy to mieliśmy pierwszy trening. Początkowo kilka osób, z czasem więcej. Ostatecznie została grupa zapaleńców wokół której powstał zespół ale… bez nazwy. Nie na długo. Nowy zespół plus nowa firma i tak stworzyliśmy ATRE Indians.

Uczniowie klasy II e postanowili uczcić ustanowienie Konstytucji 3 maja na sportowo, pokonując dystans 1,791 km (oczywiście w reżimie sanitarnym), który nawiązywał do daty spisania pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej na świecie. Niektórzy zdecydowali się na marsz (ze swoim czworonogiem), inni na marszobieg. Jeszcze inni na bieg i nordic walking.

matura z języka polskiego

Matura 2021 rozpoczęta. O godz. 9.00 - 97 maturzystów z LO w Czarnkowie  rozpoczęło pisanie matury z języka polskiego na poziomie podstawowym.   Pisali zgodnie z procedurami „COVID”,  przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Na jej napisanie uczniowie mieli 170 min. Egzamin składał się z dwóch części: zeszytu 1-testu i zeszytu 2-wypracowania. Ilość punktów, którą można uzyskać na maturze z polskiego wynosi 70.  Aby ją zdać, należy uzyskać 30 % wymaganych punktów.

Wicestarosta i Bartek Kaźmierczak

„Finis coronat opus” / Koniec wieńczy dzieło / Owidiusz

   Dnia 30 IV 2021 - 97 uczniów klas III zakończyło naukę w LO im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie w trudnych czasach pandemii koronawirusa /COVID-19/ i nauczania zdalnego. To wyjątkowy rocznik absolwentów, bo nie dane im było przeżyć tradycyjnej „studniówki”, a symboliczne koniczynki na szczęście otrzymali podczas matur próbnych.

zmiana planu baner

Na stronie dostępny jest plan, który będzie obowiązywał od 10 maja.