eDziennik

UONET+

View more

Plan lekcji

View more

Galeria foto

2020/2021

View more

Office 365

logowanie

View more

Podręczniki

na rok 2020/2021

View more
la lf ssz

    W zeszłym miesiącu, a dokładnie 22 września, klasa IIc i IIb udała się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia oraz Pragi. Nasz autobus wyjechał sprzed szkoły o godzinie 6 rano. Opiekunami wycieczki byli: pani Teresa Szwedek, pani Marzena Pietraszak oraz pan Andrzej Wiśniewski. Pierwszego dnia miejscem docelowym był Wrocław, natomiast zakwaterowani byliśmy w Karpaczu. Otrzymaliśmy pokoje kilkuosobowe, z czego wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni.
W czasie pobytu we Wrocławiu zwiedziliśmy Hydropolis, czyli centrum nauki i wiedzy o wodzie, spacerowaliśmy po Starym Mieście. Widzieliśmy kamieniczki-Jaś i Małgosia, ratusz i fontannę oraz charakterystyczne wrocławskie krasnale!


   Drugiego dnia wyjechaliśmy do Pragi. Widzieliśmy zabytkowe części miasta: Pohorzelec, Nowy Świat, Loretę Praską, Hradczany, Zamek Królewski, Katedrę św. Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski, Ratusz z zegarem Orloy oraz Waclawskie Namesti. Do Karpacza wróciliśmy około godziny 20.
Trzeciego dnia ponownie zawitaliśmy do Wrocławia. Tym razem odwiedziliśy najstarsze i największe w Polsce Afrykarium – czyli oceanarium, które zostało poświęcone faunie i florze Czarnego Lądu, gdzie można było zobaczyć m.in. rekiny, płaszczki, manaty. Widzieliśmy także hipopotamy, antylopy, krokodyle. Z ogromną ciekawością przyglądaliśmy się urokom Ogrodu Japońskiego, który jest żywym fragmentem kultury kwiata wiśni. Zarówno nauczycieli jak i uczniów zainteresowały karpie Koi przepływające obok nas, pokazujące piękno i życie tętniące również pod wodą.
Do domu wróciliśmy bez opóźnienienia. Dzięki wycieczce mogliśmy również zjeść tradycyjne czeskie potrawy i dowiedzieć się dużo o historii Czech, a dokładniej Pragi.

4.png3.png9.png9.png9.png1.png
Dzisiaj312
Wczoraj783
W tym tygodniu1867
W tym miesiącu1095
Od 1 grudnia 2018439991

Aktualnie na stronie

6
gości