eDziennik

UONET+

View more

Plan lekcji

View more

Galeria foto

2020/2021

View more

Office 365

logowanie

View more

Podręczniki

na rok 2020/2021

View more
la lf ssz

    Święta to niezwykle radosny czas, który sprzyja udzielaniu pomocy osobom z naszego otoczenia. Kilka dni dzielą nas od kultowych imienin Świętego Mikołaja, który jak co roku obdarowywał upominkami i sprawiał uśmiech na wielu twarzach. Mimo niekorzystnej i przykrej sytuacji panującej na świecie, uczniowie klas drugich naszego liceum (IIa, IIb, IIc) postanowili zorganizować wielką akcję mikołajkową, której celem było podarowanie upominku Remigiuszowi, aby umilić mu ten niesamowity czas w oczekiwaniu na zbliżające się święta.

Dla Remka zorganizowany jest również II Czarnkowski Bieg Mikołajkowy i to właśnie zainspirowało naszych drugoklasistów, aby dołożyć cegiełkę na ten szczytny, lokalny cel. W poniedziałkowe popołudnie (7 grudnia 2020 roku), delegacja z przygotowanym prezentem odwiedziła Remigiusza i jego rodzinę. Z zebranej kwoty Pan Sylwester Baryczykowski, wychowawca klasy IIb, stworzył wcześniej świąteczną paczkę dla chłopca, w której skład wchodziły, m.in. zimowe elementy ubioru, gry, puzzle. Wkrótce Remkowi zostanie przekazany również edukacyjny tablet do nauki mówienia, ponieważ, pomimo ukończonych 8 lat, nie mówi, a jest to spowodowane prawostronnym porażeniem. Te niezwykle istotne urządzenie stanowi drugą część upominku.

Trudna sytuacja w kraju nie świadczy o tym, aby zapomnieć o zaspokajaniu wewnętrznej potrzeby udzielania pomocy innym osobom wśród nas. Całe szczęście, że nasi uczniowie pamiętają o tym istotnym geście, który w efekcie niezwykle uszczęśliwił naszego małego bohatera. Uczniom i wychowawcom gratulujemy niezwykłego gestu i inicjatywy, a pozostałych zachęcamy do tego, aby choć przez chwilę wcielić się w rolę Mikołaja i podzielić się dobrem z innymi.

4.png6.png4.png9.png1.png6.png
Dzisiaj179
Wczoraj392
W tym tygodniu3015
W tym miesiącu8478
Od 1 grudnia 2018464916

Aktualnie na stronie

2
gości